Основні параметри, за якими треба знімати мірки

Для правильного визначення  розміру одягу мірки у дітей слід знімати мірки напередодні кожної нової покупки:

  • обхват стегон, талії, грудної клітки;

  • довжину рукава (для сорочок, кофтин і курток), внутрішнього/крокового шва (для штанів);

  • обхват голови (для шапок, капелюшків та інших видів головних уборів).

Корисні поради щодо зняття мірок у дітей на основі зросту

Відповідно до українських стандартів, на етикетках дитячого одягу зазначається саме зріст. Кожне значення розміру більше за попереднє на 6 см. Тож для малюків зі стандартною комплекцією тіла це треба враховувати під час вибору речей.

Мінімальний розмір одягу для новонароджених — 44–50 см. Потім він збільшується із кроком у 6 см. Тож немає сенсу не купувати більше 2 комплектів одягу для немовлят, адже вони дуже швидко ростуть. Після прання при високій температурі розмір багатьох речей зменшується. Тому краще купувати речі щоразу, як виникає така необхідність або на виріст.

  • До 2,5 років зріст дитини визначають у положенні лежачи. Малюка слід покласти на рівну поверхню й виміряти зріст по прямій лінії від маківки до п’ятки.

  • Після 2,5 років зріст треба вимірювати біля стіни. Для цього дитина має бути лише у спідній білизні. Вона має стояти прямо, вирівнявши спину, на всій ступні, не напружуючись. Відстань між великими пальцями стоп — 10–15 см. Руки — опущені, п'яти — разом. Усі виміри мають здійснюватися точно по фігурі, бо надбавки вже передбачені під час побудови лекал. Щоб правильно зробити позначку на стіні, потрібно до голови прикласти книжку паралельно підлозі. Залишається виміряти відстань від цієї позначки до підлоги. 

Правильне зняття мірок у дошкільнят, школярів і підлітків

Часто трапляється, що діти одного зросту й віку мають різний обхват грудей і талії. 

  • Обхват грудей. Вимірюється по точках лопаток і грудей, що найбільше виступають. Спереду стрічка без натягу має проходити під пахвами, ззаду — через лопатки.

  • Обхват талії. Вимірюється горизонтально по зав'язаній стрічці або резинці навколо талії. Слід простежити, щоб дитина не випинала живіт або не втягувала його. 

За відсутності вимірювальної стрічки можна використовувати довгий шнурок чи мотузку, а потім виміряти його довжину звичайною лінійкою чи будівельною рулеткою. Отримані значення треба порівняти з таблицею розмірів й обрати той, де ці параметри максимально збігаються. Якщо ж вони знаходяться між двома розмірами, надавайте перевагу більшому, враховуючи, що діти швидко ростуть.

Розміри імпортного дитячого одягу

Дитячий одяг виготовляють у різних країнах світу за різними системами визначення розміру. В Америці речі для немовлят маркують за віком. У більшості інтернет-магазинах вказується саме міжнародний розмір, іноді — європейський, у залежності від країни, де виготовлена продукція. Пропонуємо таблицю дитячих розмірів одягу, де можна порівняти відповідність американських, російських та європейських параметрів.